Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
22-02-2022 15:15:26

KADINLARIMIZIN DAHA GÜÇLÜ OLMASI VE HAYATIN HER ALANINDA AKTİF YER ALMASINI ÖNEMSİYORUZ

KADIN KOLLARI BAŞKANI AYŞEGÜL BAYSAL ; KADINLARIMIZIN DAHA GÜÇLÜ OLMASI VE HAYATIN HER ALANINDA AKTİF YER ALMASINI ÖNEMSİYORUZ
Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali Buluşmaları kapsamında Ordu'da AK Parti Ordu İl Kadın Kolları Başkanlığının ev sahipliğinde 'Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda' programı düzenlendi.
Programa AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Siyasi Hukuki İşler Başkanı 23. ve 24. Dönem Adana Milletvekili Sn Av. Fatoş GÜRKAN ,AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları AR- GE ve Eğitim Başkanı Sn. Züleyha KARADEMİR, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi Ordu İl Kadın Kollarından Sorumlu Koordinatör Sn. Münira AYVACI ve AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Neslihan COŞKUN, AK Parti Ordu Milletvekili Sn. Şenel YEDİYILDIZ, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr. Mehmet Hilmi GÜLER ,AK Parti Ordu İl Başkan Yardımcıları Dr. Mehmet KATIRCIOĞLU ve Telat YILDIZ, AK Ordu İl Kadın Kolları Başkanı Ayşegül BAYSAL, AK Parti Ordu İl Gençlik Kadın Kolları Başkanı Muhammed GÜLTAŞ ,Geçmiş Dönem Ak Parti Ordu İl Başkanız Sn. Hüseyin AKYOL, AK Parti İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, KOSGEP, TKDK, İŞKUR, İL Tarım Müdürlüğü, DOKA, İl Orman İşletme Müdürlüğü, ve Temsilcileri Kadın Sivil Toplum Örgütleri, Kadın Kooperatifleri katılım sağladı.
Ordu Kültür Sanat Merkezinde gerçekleşen Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda- Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali programı kapsamında, başarılı kadın girişimcilerin hikâyeleri ve deneyimleri hem video gösteriminde hem sözlü olarak aktarıldı.
Aynı zamanda programda ilgili kurum temsilcileri İŞKUR, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, KOSGEB, Orman İşletme Müdürlüğü, İl Ticaret Müdürlüğü ve Doğu Karadeniz Kalkınma ajansı ise Kadınlarımıza verilen teşvikler şimdiye kadar yapılan yatırımlar ve teşvik programları ile ilgili süreçlere ilişkin bilgilendirmeler yaptılar.
Programın amacı başarı hikâyelerini paylaşarak kadınlara örnek teşkil etmek ve bununla birlikte kadının iş gücüne katılımını artırmak olduğunu kaydeden İl Kadın Kolları Başkanı Ayşegül BAYSAL , "İş kurma, kadın istihdamı, kadının üretime ve iş gücüne katılmasını çok önemsiyoruz." dedi.
Baysal; toplantıya katılan kurum müdürlerinin kadınlara hayallerini nasıl gerçekleştirebileceklerini anlatacağını belirterek, "Tarafları bir araya getirmiş olduk. Burada da çok güzel hikâyeler var. Hayallerini gerçekleştiren kadınlar var. Devlet desteği fonuyla kendi işini kurmuş kadınlarımız aramızda bulunuyor. Katılımcılarımız da bu örnekleri görecek. İnşallah buradan çok daha cesur, kararlı, girişimci kadınlar çıkacaktır.
Kadınlarımızın daha güçlü olması ve hayatın her alanında aktif yer alması gerektiğinin önemini vurgulamak için buradayız. Kırsalda kadın girişimci olursa, güçlenirse, üretirse Ordumuza ters göçü bile başlatabilecek bir etki olacağını düşünüyoruz. Amacımız illerde bu umudu yeşertmek, kadınlara cesaret vermek. Hedefimiz, nüfusun yarısını oluşturan kadınların ekonomiye katma değer üreterek katılmasıdır.
CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN VE GENEL MERKEZ KADIN KOLLARI BAŞKANI AYŞE KEŞİR' İN TALİMATLARIYLA KADINLARA YAPABİLECEKLERİ İŞLERİ GÖSTERMEK ONLARIN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMELERİNE VESİLE OLMA NOKTASINDA ELİMİZDEN GELEN HER KONUDA YANINIZDA OLACAĞIZ.
Programımıza katılımlarıyla destek veren AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Siyasi Hukuki İşler Başkanı 23. ve 24. Dönem Adana Milletvekili Sn. Av. Fatoş GÜRKAN hanımefendiye ve Değerli İl Protokolümüze, sunumlarıyla programımıza değer katan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibine, il kurum müdürleri ve temsilcilerine, başarı hikayeleri ile bir çok kadınımıza umut olan girişimci kadınlarımıza ve programda emeği geçen İl Yönetim Kurulu üyelerimize, İl Kadın Kolları yönetim kurulu üyelerime ve İlçe kadın kolları başkanlarımız ve yönetimlerine, İlçe Başkanlarımız ve Belediye Başkanlarımıza, İlimizdeki Sivil Toplum Örgütleri ve salon girişinde birbirinden renkli stantlarımız ile yöresel ürünlerini sergileyen ve programa değer katan kadın kooperatif temsilcilerimize ve sayamadığım katkısı olan teşekkürü borç biliriz’’ ifadelerini kullanan Baysal, ‘’hayalleri olan tüm kadınları programın umut olmasını diliyoruz’’ dedi.
Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.