Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
23-11-2022 16:28:40

BAŞKAN TOMAKİN ; MESLEKTAŞI OLMAKTAN BÜYÜK ONUR DUYDUĞUM ELİ ÖPÜLESİ ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN..!

BAŞKAN TOMAKİN ; MESLEKTAŞI OLMAKTAN BÜYÜK ONUR DUYDUĞUM ELİ ÖPÜLESİ ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN..!
-EĞİTİMDE TÜRKİYE’DE OLDUĞU GİBİ ORDU İLİMİZDE’ DE ÇAĞ ATLADIK
-ÖĞRETMEMLERİMİZİN 60 YILDIR BEKLEDİĞİ ÖĞRETMENLİK KANUNU BİZ ÇIKARDIK 3600 EK GÖSTERGESİNİ SÖZ VERDİK VE BAŞARDIK
İl Başkanı Halit Tomakin 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Tomakin Mesajında, kendisinin de bir eğitimci olduğunu belirterek , dünya ya yeniden gelsem yine öğretmen mesleğini seçerdim diyerek, öğretmenliğin kutsal bir o kadar da sorumluluğu olan bana göre dünyanın en güzel ve en değerli mesleğidir öğretmenlik diyen başkan Tomakin, bugünün önemi ise yeni ufukları bize hedef gösteren , Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ‘e Başöğretmenlik unvanının verilmesidir dedi.
ÖĞRETMEMLERİMİZİN 60 YILDIR BEKLEDİĞİ ÖĞRETMENLİK KANUNU BİZ ÇIKARDIK 3600 EK GÖSTERGESİNİ SÖZ VERDİK VE BAŞARDIK
Başkan Tomakin, Türkiye Eğitim Tarihinde ilk kez değerli öğretmenlerimizin 60 yıldır beklediği Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarmak öğretmenlerimize bir statü vermek bizlere nasip oldu ,öğretmenlerimiz aday öğretmen, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik statüsüne kavuşacak , eksiğimiz yok mudur ? vardır elbet , ama bu bir başlangıçtır. Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun nihai hâli değildir. Her yıl iyileştirmelerle öğretmenlerimizin koşullarını düzeltileceğine inanıyorum. Önemli olan, Öğretmenlik Meslek Kanunu adında öğretmene mahsus bir kanun olmasıdır. 3600 hakkı ilk defa öğretmenlerimiz için bu Kanun üzerinden düzenlendiğini hatırlatan Başkan Tomakin, daha sonra diğer meslek grupları için 3600 düzenlemesi getirildi dedi.
CHP HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ, HİÇ BİR SÖZLERİ VE EYLEMLERİ BİR BİRİNİ TUTMUYOR .DÜN EVET DEDİĞİNE ,BUGÜN HAYIR DİYOR
Başkan Tomakin, bu özel günümüzde siyaset yaparak öğretmenlerimizi üzmek istemezdim ama , ana muhalefet lideri CHP Genel Başkanı en son 2020 tarihinde öğretmenlerin bir meslek kanunu olmalı dedi, Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarILDI. sınavları ve şartları belirlendi. CHP Genel Başkanı 2021 Ağustos ayında siz öğretmenlerimize çağrı yaparak bu sınava girmeyin dedi. Bu ne yaman çelişkidir , her zaman olduğu gibi, hiç bir sözleri ve eylemleri bir birini tutmuyor .Dün evet dediğine ,bugün hayır diyor , ama siz değerli öğretmenlerimiz ,Kasım ayında yapılan sınava % 99 katılım göstererek mezkur şahsa en büyük cevabı vermiş oldunuz dedi.
EĞİTİMDE TÜRKİYE’DE OLDUĞU GİBİ ORDU İLİMİZDE’ DE ÇAĞ ATLADIK
Başkan Tomakin, 2002 yılında Türkiye’de ve Ordu ilimizde en büyük sorun okullarımızın fiziki yapısı ve tıkış tıkış sınıflardı, hamd olsun Eğitimi ,20 yıldır Türkiye’nin bir numaralı sorunu ve derdi edinen her dönemde bütçeden en büyük payı Milli Eğitime ayıran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde altyapı eksikliğini gidererek okullarımız çok ileri standartlara kavuştu. Derslik sayımızı 343 binden 650 bin seviyesine çıkartarak ülkemizin her bir köşesini modern eğitim kurumlarıyla donattık. 2002 yılından bugüne kadar 750 bin öğretmenimizin atamasını yaparak okullarımızın kadro ihtiyacını çözdük. Mevcut öğretmen sayımızın yüzde 73'ü bizim dönemimizde atandı. 2020 yılında ilköğretimde derslik başına düşen öğrenci sayısı 36 iken bu sene aynı sayı 23'e indi. Ortaöğretimde bu rakam 30'dan 22'ye geriledi. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı ilköğretimde 28, orta öğretimde 18 iken bu sene aynı sayı ilköğretimde 15, orta öğretimde 13 olmuştur. Bizden önce kadın öğretmen oranı yüzde 50'nin altındayken yasakçı zihniyetle mücadelemiz neticesinde bu oran yüzde 60'ı bulmuştur."
Başkan Tomakin, Meslektaşı olmaktan büyük onur duyduğum eli öpülesi, baş tacı , saygıdeğer öğretmenlerimiz 24 Kasım öğretmenler gününüzü kutlar, başta görevleri başında şehit olan öğretmenlerimiz olmak üzere, ahirete intikal eden öğretmenlerimize ALLAH cc.’dan rahmet dilerken , hayatını devam ettiren öğretmenlerimize sağlık, sıhhat ve afiyetler diliyorum dedi.
Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.