Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
08-03-2022 10:58:10

8 MART’TA VERECEĞİMİZ EN BÜYÜK MESAJ: BÜYÜK TÜRKİYE HEDEFİMİZİ KADIN ERKEK OMUZ OMUZA GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZDİR

KADININ EĞİTİM, SAĞLIK, İSTİHDAM, KARAR ALMA MEKANİZMALARINA KATILIMI YÖNÜNDE PEK ÇOK DÜZENLEME YAPTIK
İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Siyasal ve Hukuki İşler Başkanı Eczacı Özlem Aldemir Yiğit Partisi İl Binasında 8 Mart Dünya Kadınlar görüşmesinde, basın toplantısında başkan yardımcısı Ecz. Özlem Aldemir Yiğit , Bugün azimle, emekle mücadele verençi işiyle. 8 Mart vesilesiyle emekçi tüm selamlıyor. Alın terinin emeğinin hakkı ona daim bir medeniyetin mensubu olarak, alın terlerine bakışlarını sunuyorum, bizim 8 Mart'ta tutkun en büyük mesaj: Büyük Türkiye hedefimizi kadın omuz omuza yapacağımızdır. Bu hayalimizi, beşeri sermayenin önemli bir parçası olan, fabrika işçisinden eva, beyazlıdan mavi yakalıya, kırdan kente kadar tüm emeğiyle gerçekleştireceğiz dedi.
KADININ EĞİTİM, SAĞLIK, İSTİHDAM, KARAR ALMA MEKANİZMALARINA KATILIMI YÖNÜNDE PEK ÇOK DÜZENLEME YAPTIK
Yardımcı Başkan Yardımcı Aldemir, Kadın emeğini anmayı, sağlık, istihdam, hedeflenen pek çok eğitim, sağlık, istihdam, planın nasıl olacağı ile ilgili bir eğitim. çok düzenleme yaptık. 2002'de Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Hakkâri'de ilan edilen ilk vergilendirme hedefimiz için düşünülen ve yoksulluğuyla ilgili bütçeden düşülmüştür. Seçicide de buna yeni yeni ekledik dedi.
İŞ KANUNU'NDA EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET DÜZENLEMESİ, ENGELLİ ÇOCUĞU OLAN ANNEYE 5 YIL ERKEN EMEKLİLİK İMKÂNI VE BENZER BİRÇOK DÜZENLEME AK PARTİ DÖNEMİNDE YAPILMIŞTIR
Aldemir Yiği , Anayasadaki gözden, Türk Ceza'nda örüntüsüne ve İş'nda yaygın olarak görülen iş geliştirme şansına sahip olmak Okul öncesi eğitim ve yarışma düzenleme AK Partileri yapılmıştır. Modelleme yolunda olmak üzere, alım satım yapmaktır. Türk düzeltme, pek çok Avrupa'yı önceden tasarlamak için kullanılabilir. Kadınlar, 1935 yılında ilk kez parlamentoda %4.1 oranında temsil edildi. Bu oran 2002 yılına kadar hiçbir zaman aşılamamışken 2018 seçimiyle modelda kadın temsil oranı, %17.4'e yükselmek. AK Parti, seçim şansı kabul edilebilir.
AK PARTİ HÜKÜMETLERİ DÖNEMİNDE EĞİTİM, EN ÖNEMLİ FIRSAT EŞİTLİĞİ ARACI OLARAK KABUL EDİLMİŞTİR
Kadın Kolları İl Başkan Yardımcısı Aldemir Yiğit , AK Parti hükümetleri döneminde eğitim, en önemli fırsat eşitliği aracı olarak kabul edilmiştir. Kararlılığımız sonucunda 2002 yılında yükseköğretim kız öğrenci oranı % 13,5 iken bu rakam 2020 yılında % 48,5’e ulaşmıştır. SGK teşvikleri, Gelir Vergisi ve kadın kooperatiflerinde yaptığımız yasal düzenlemeler, hibe ve fonlardaki kadınlar lehine yaptığımız uygulamalar ile kadınların iş hayatına, işçi, çiftçi, girişimci olarak katılımını destekledik. Kadın iş gücüne katılma oranı % 27’den 34’e, kadın istihdamı 6 milyondan 10 milyona yükseldi. Kadın Kolları olarak bizler de hem il il Türkiye’yi dolaştığımız kadın emeği buluşmalarımız hem de "Nerede Kalmıştık’’ eğitim projemizle beşeri sermayemizi güçlendirmek için çalışıyoruz dedi.
TÜM DÜNYA GİBİ BİZİM DE CANIMIZI YAKAN, KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE DE MÜCADELE ETMEKTE KARARLIYIZ
Başkan Yardımcısı Aldemir Yiğit , Tüm dünya gibi bizim de canımızı yakan, kadına yönelik şiddetle de mücadele etmekte kararlıyız. Kadına yönelik şiddet gibi çok ağır konular, tek bir kanun ile tek bir metinle bir kalemde bitecek, sonuç alınacak konular değildir. Ama şunu apaçık söylüyoruz ki, bu konuda asla toleransımız yok. Bunu 2002 yılında daha ilk seçim beyannamemizde de ifade ettik. O gün bugündür kararlılığımızı ifade eden düzenlemeleri hayata geçiriyoruz. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Anayasa’da, TCK’da yaptığımız değişiklikler ve 6284 sayılı kanun ile kadına yönelik şiddet ile mücadelede önemli mesafeler aldık. Çalışmaları devam eden yeni düzenlemeyle de kararlılığımızı bir kez daha vurguluyoruz. İyi hal ve tutuklama şartlarını yeniden düzenliyor ve kadına yönelik şiddetin cezalarını artırıyoruz ifadelerini kullandı.
Kadın Kolları İl Başkan Yardımcı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Ecz.Öz Aldemir Yiğit Son olarak, biz AK Parti olarak büyük ve güçlü Türkiye idealimiz için yapmaya çalışıyoruz. Kadın- erkek omuz omuza Büyük Türkiye'yi inşa edebileceğimizi inancımız tamdır. 8 Mart vesilesi ile tüm emekçi kadınlarına saygıyla selamlıyorum dedi.
Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.