Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
24-06-2021 15:44:09

BAŞKAN TÖREN "SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ İLE VATANDAŞLARIMIZIN HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ

BAŞKAN TÖREN "SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ İLE VATANDAŞLARIMIZIN HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ
ALTINORDU BELEDİYESİ SOSYAL BELEDİYECİLİKTE BİR İLKE DAHA İMZA ATTI
SOSYAL BELEDİYECİLİK VİZYONUYLA ORDU'DA KURULAN İLK 'KREŞ VE MASAL EVİ' AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR
ALTINORDU BELEDİYESİ ‘CEREN ÖZDEMİR KREŞİ VE MASAL EVİ’ 100 ÇOCUĞA AYNI ANDA HİZMET VERECEK
Altınordu Belediyesi kesintisiz sürdürdüğü alt ve üstyapı çalışmalarıyla şehirde başlattığı modern değişim ve dönüşümün yanında her alanda Altınordu’luların yaşamlarını kolaylaştıracak sosyal sorumluluk projelerini de hayata geçiriyor.
Altınordu Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan Ordu’nun sosyal belediyecilik vizyonu ve sosyal sorumluluk misyonuyla kurulacak ilk kreşi olma özelliği de taşıyan 'Altınordu Belediyesi Ceren Özdemir Kreşi ve Masal Evi' projesinde çalışmalarda sona gelindi. Kısa sürede açılışı planlanan sosyal sorumluluk projesi ‘Ceren Özdemir Kreşi ve Masal Evi’ 100 çocuğa aynı anda hizmet verecek.
‘KREŞ VE MASAL EVİ’ TAM DONANIMLI VE MODERN BİR MERKEZ
Çocukların, güven içerisinde günlerini geçirebilecekleri, sağlıklı gelişimi ve değerler eğitimiyle geleceğe hazırlanacakları aynı zamanda kadınların hayatlarını da kolaylaştıracak onların iş hayatına ve sosyal yaşama katılımlarına daha çok imkân sunacak Kreş ve Masal Evi, 505 m2 kapalı alana sahip. Çocukların bedensel ve ruhsal gelişimleri için her türlü Etkinlik ve aktivitelerini rahatlıkla yapabilecekleri imkana sahip merkezde eğitim öğretim alanlarının yanı sıra 9 adet Etkinlik ve Oyun Odası, 1 adet de sanat atölyesi bulunuyor. Çocukların her türlü ihtiyacının düşünüldüğü modern ve tam donanımlı merkez öncü ve örnek olacak.
'CEREN ÖZDEMİR'İN ADI YAŞATILACAK
Altınordu Belediyesi Kreş ve Masal Evi geçen yıl tüm ülkede infiale sebep olan menfur bir cinayet sonucu hayatını kaybeden Ordu Üniversitesi öğrencisi Ceren Özdemir’in adını yaşatacak. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in teklifi üzerine Altınordu Belediye Meclisinde oy birliği ile alınan kararla adı 'Ceren Özdemir Kreşi ve Masal Evi' olan bu önemli merkez aynı zamanda kadın cinayetleri ve kadına şiddete karşı toplumsal bir duyarlılık ve farkındalık mesajı da içerecek. Adı ile vereceği toplumsal mesajın yanında çocuklar da Ceren ablalarının adını taşıyan kreşte bu duyarlılık ve farkındalıkla büyüyecekler.
BAŞKAN TÖREN "SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ İLE VATANDAŞLARIMIZIN HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ"
Yapımında sona gelinen ve çalışmalarda son rötuşlar yapılan merkezle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Aşkın Tören, vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak ve yaşanabilir şehir adına her alanda çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Şehirde Belediyeciliğe yeni bir boyut kazandırmak istediklerini ve bu yönde çalışmalar yaptıklarını aktaran Tören, "Altınordu Belediyesi olarak temel belediyecilik hizmetlerimizi şehrimizin dört bir tarafında kesintisiz bir şekilde sürdürürken vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel hayatına katkıda bulunan, bu konuda görev ve sorumluluklar alan bir anlayışla da sosyal sorumluluk projelerimizi hayata geçiriyoruz. ‘Ceren Özdemir Kreşi ve Masal Evi’imizi kısa süre içerisinde Altınordu’luların hizmetine sunacağız. Çok önemsediğimiz bu merkezimizde çocuklarımızı güvenli ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlarken kadınlarımızın da iş hayatına ve sosyal yaşamın her alanına daha aktif bir şekilde katılmalarına da katkı vereceğiz. Adı ile toplumsal bir mesaj da taşıyacak olan 'Ceren Özdemir Kreşi ve Masal Evi' hayırlı olsun.
Şehrimize değer katacak, vatandaşlarımızın hayat standardını yükseltecek projelerimiz ve çalışmalarımız devam edecek" şeklinde konuştu.
Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.