Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
04-03-2021 11:19:29

BAŞKAN TÖREN: "DESTEĞİMİZİN GİRMEDİĞİ GÖNÜL, ULAŞMADIĞI SOKAK KALMAYACAK

ALTINORDU BELEDİYESİ 15 MİLYON TL’LİK DEV PANDEMİ SOSYAL DESTEK PAKETİ ile TÜRKİYE’DE BİR İLKİ YAPIYOR


BAŞKAN TÖREN:"DESTEĞİMİZİN GİRMEDİĞİ GÖNÜL, ULAŞMADIĞI SOKAK KALMAYACAK" 
Altınordu Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.
Belediye Başkanı Aşkın Tören başkanlığında pandemi özel gündemiyle toplanan mecliste büyük bir ekonomi destek paketi görüşülerek karara bağlandı.


Türkiye’de bir ilk olan bu dev sosyal destek paketi koronovirüs salgınıyla birlikte sürecin mağdur ettiği esnaf, işçi, üretici, sporcu, sanatçı, engelli bireyler, yeni evli çiftler, yeni bebek sahibi olan aileler ve yaşlılar dahil toplumun tüm kesimlerini kapsıyor.


Altınordu Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda tüm üyelerin oy birliği ile kabul ettiği 15 milyon lira değerindeki destek paketinin ayrıntılarını Belediye Başkanı Aşkın Tören açıkladı.


AŞKAN TÖREN: "BU BİR KADER BİRLİĞİ"


15 Milyon TL’lik ayni ve nakdi yardımları içeren kapsamı oldukça geniş destek paketini büyük bir özveriyle hazırladıklarını belirten Başkan Tören bunun bir kader birliği akdi olduğunun altını çizdi.


Altınordu’da her bireyin sorumluluğunu taşıdıklarını bu bilinçle hareket ettiklerini belirten Başkan Tören: “Bütün hazırlıklarımızı insanı yaşat ki şehir ve devlet yaşasın anlayışı üzerine bina etmiş insana hizmeti kendine ilke edinmiş Altınordu Belediyesi Meclisi yönetimi ve çalışanlarıyla birlikte dün nasıl dezenfekte için kurumlarımızda vatandaşımızın yanındaydık bugün de manevi yönlü aynı zamanda sosyal ve ekonomik yönlü desteklerimizle de hemşerilerimizin yanındayız. Hazırladığımız 15 Milyon TL’lik paketimizin hayırlı olmasını diliyorum. Merkezi hükümetimizin ve Ordu Büyükşehir Belediyemizin pandemi sürecinde verdiği desteğe ek olarak biz de Altınordu Belediyesi olarak toplumun dezavantajlı kesiminin tamamına yakınına ulaşacak olan bir destek paketini hayata geçiriyoruz. Vatandaşlarımızın bu zor günlerinde bir nebze de olsa onlara nefes olacak ve dayanışma elimizi onlarla birlikte atan yüreğimizi hissettirecek nitelikteki destek paketimiz, inşallah şehrimize can suyu verecek, esnafımız başta olmak üzere önemli bir kesime nefes aldıracaktır” dedi.


BAŞKAN TÖREN; “SOSYAL DESTEK PAKETİ TOPLUMUN BÜYÜK BİR KISMINI KAPSAYACAK”


15 milyon lira değerindeki sosyal destek paketinden toplumun her kesimi faydalanacak.
Başkan Tören: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla hükümetimizin pandemi sürecinde sunduğu desteklerden bir şekilde yararlanamayan kişileri de kapsayan sosyal destek paketimizle Altınordu’da herkese dokunacağız. Söz konusu sosyal paketimizin içerisinde esnafımızın yanı sıra, kadınlar, yaşlılar, okul servisleri, köy dolmuşları, kantinciler, öğrencilerimiz var. Özellikle pandemi dolayısıyla hem bireysel hem de takım oyunları anlamında mesleklerinden uzak kalan spor camiası var. Altınordu Belediyesi olarak kendilerine güçlü bir desteğimiz olacak. İlçemizde hem kulüplerimizin hem de kulüp sporcularımızın motivasyonlarını diri tutmak adına bunu kendi adımıza sorumluluk kabul ettik” açıklamasında bulundu.


“ALTINORDU’DA DOKUNMADIĞIMIZ GÖNÜL ULAŞMADIĞIMIZ İNSANIMIZ KALMASIN DİYE ÇALIŞIYORUZ”


15 milyon lira değerinde sosyal destek paketinin Altınordu’da ulaşmadığı sokak, dokunmadığı gönül kalmayacağının altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören: “İfade etmeliyim ki 15 milyon TL’lik sosyal destek paketimizin Altınordu’da dokunmadığı sokak, mahalle, dokunmadığı hedef kitle, dokunmadığı gönül kalmayacak.” Dedi.
Tören; herkesin yüzünün güleceği, sağlığına kavuşacağı günlerin en kısa zamanda gelmesi temennisinde bulunarak, destek paketinin esnaflara ve tüm Altınordu halkına hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.